Znáte Coravin?


Coravin je unikátní přístroj, který nám umožňuje udržet víno v dobré kondici i dlouho poté, co si z lahve dáte první skleničku.

Momentálně se vyrábí dva typy, jeden na klasická tichá vína a druhý na vína šumivá.

Podle nás se jedná o vynález století, jelikož díky téhle revoluční hračce můžete ochutnat jakékoliv víno bez nutnosti ho reálně otevřít a v krátkém čase dopít.

My ve Vinografu Coravin používáme již několik let především na prestižní vína a nově také na champagne. Coravin umožňuje si během večera s víny opravdu hrát, v závislosti na párování s jídly nebo na zvídavosti zákazníka, který se touží ve víně vzdělávat.

Systém Coravinu spočívá v tom, že korek lahve propíchne tenká dutá jehla, kterou víno protéká do skleničky a zároveň je do lahve vpouštěn inertní plyn, díky čemuž se do lahve nedostane žádný vzduch a nedojde k jeho znehodnocení. Taková lahev vám pak vydrží v závislosti na intenzitě používání kolem půl roku, pokud je však lahev napíchnutá pouze jednou a ochutnáte jen malé množství, víno se bude dále vyvíjet stejně, jako by nikdy nebylo otevřeno.

Coravin na vína šumivá funguje podobně, jen s tím rozdílem, že se víno klasicky otevře a poté se na hrdlo lahve nasadí speciální uzávěr, přes který se teprve následně pouští plyn dovnitř.
V našem lístku najdete vína rozlévaná přes Coravin v sekci prestižních vín. Po domluvě s našimi sommeliery je však možné na jehlu napíchnout prakticky cokoliv.

Objevování světa vína nebylo nikdy jednodušší.

Nová registrace

Máte u nás účet?
Přihlásit se nebo Resetovat heslo