Ke správnému chodu našeho e-shopu využíváme ukládání cookies ve Vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

Dom. Bousquet, Immortelle, Côtes du Roussillon Villages

420 Kč
Vč. DPH

Toto velmi zajímavé víno pochází ze 40 hektarů vinic v údolí Agly, o které se stará již čtvrtá generace rodiny Bousquet. Réva na Immortelle se pěstuje ve čtyřech odlišných terroir – vinice v oblastech AOP Côtes du Roussillon Villages a Latour de France jsou především rulové, zatímco další vinice v AOP Côtes du Roussillon Villages a také v Tautavel jsou především jílovité a vápencové. Snahou enologa bylo vyhnout se přílišné hutnosti a agresivitě a vyrobit tak spíše elegantní a harmonické víno perfektně odrážející místo svého původu. Immortelle má komplexní kořenitou vůni s hřebíčkovými tóny, v plné, poddajné a příjemně minerální chuti najdeme tmavé ovoce, především švestky a černý rybíz. 

Počet
Skladem

 

Ověřeno našimi sommeliéry

 

Rychlé dodání

 

Poraďte se s naším vinným asistentem

Domaine Bousquet

Parametry

Typ vína
červené víno
Ročník
2019
Země původu
Francie
Odrůda
Carignan-Mazuelo-Cariňena-Samsó
Vinařský region
Roussillon
Stuktura chuti
Hutné
Strukturované
Výrazné
Sladkost
Suché
Charakter vína
Plné
Aromatický profil
Barrikové
Kořenité
Ovocné
Objem
0.75
Alkohol
15.00
Vinifikace
Dlouhá macerace 5 týdnů v otevřených 600 l sudech, malolaktická fermentace a zrání na kalech v jednoletých dubových sudech ze Château Margaux po dobu 18 měsíců.
Archivace
5–20 let
Cenové rozpětí
400 Kč a více

Nová registrace

Máte u nás účet?
Přihlásit se nebo Resetovat heslo